Higiena intymna u mężczyzn

Jak prawidowo utrzymywac higienę osobistą?

O higienę intymną powinien troszczyć się każdy, niezależnie od wieku, płci czy stanu zdrowia. Męska higiena w ostatnich latach przybrała nowy wymiar. Panowie chcą się podobać, chcą wyglądać estetycznie, chcą być zadbani. Dotyczy to zarówno stroju, jak i kosmetyki – w końcu zaniedbania w zakresie higieny mogą skutkować nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale i zapachem (a co za tym idzie – również ostracyzmem społecznym). Na rynku dostępnych jest coraz więcej produktów pielęgnacyjnych przygotowanych z myślą o mężczyznach. Higiena każdego szanującego swoje ciało gentelmana powinna obejmować codzienną kąpiel (najlepiej dwa razy na dobę – wszak mężczyźni obficiej wydzielają pot), zmianę bielizny oraz ubrań, używanie antyperspirantów oraz dokładne przemywanie genitaliów.

Troska o czystość genitaliów.

Prócz tego ważne jest stosowanie zabezpieczeń podczas stosunku, oraz unikanie ryzykownych zachowań seksualnych. Czystość genitaliów musi być oczywiście objęta szczególną troską. Prawidłowe utrzymywanie higieny intymnej zakłada codzienne usuwanie mastki, potu, resztek spermy czy moczu z fałdów skórnych oraz okolic pod napletkiem. Miejsca te należy szczególnie dokładnie przemywać, aby nie dopuścić do ewentualnych infekcji bakteryjnych. Warto zaopatrzyć się w specjalny środek do higieny intymnej.

Środki higieny intymnej.

Spełni on nie tylko swoje działanie jako myjący preparat, ale też załagodzi ewentualne podrażnienia, zaczerwienienia, czy uchroni przed stanem zapalnym (dzięki składnikom antybakteryjnych). Wzmożona potliwość, która często stanowi męski problem, również może być zwalczona dzięki odpowiednim kosmetykom. Ważnym elementem higieny jest także dobór odpowiedniego rodzaju bielizny. Powinna być wykonana z naturalnych, przepuszczających powietrze tkanin, a także charakteryzować się nieuciskającym genitaliów fasonem.

TAGI: Zmiana bielizny, czystość genitalii, higiena intymna, pot, sperma, mocz, kosmetyki, potliwość.

PODZIEL SIĘ: