Akcesoria do włosów – jak o nie dbać?

akcesoria do włosów

Szczotki, frotki, grzebienie i wałki to akcesoria do włosów. Ona także wymagają higieny. Jak o nie dbać, by służyły nam przez długi czas?

Akcesoria do włosów

Dbamy o nasze włosy. Stosujemy różnego rodzaju szampony, odżywki oraz inne kosmetyki do pielęgnacji. Wszystko po to, by cieszyć się zdrowymi i lśniącymi puklami. Do stylizacji włosów używamy także różnych akcesoriów. Pomagają w uzyskaniu wymarzonej fryzury i struktury włosów. Szczotki i grzebienie służą do czesania włosów. Gumki, spinki i wsuwki pozwalają spiąć pasma włosów, zebrać je w piękne warkocze czy kucyki. Zaś na wałki nakręcimy włosy, uzyskując urocze loki. Nie zawsze pamiętamy jednak o higienie tego typu akcesoriów. To właśnie one mają bezpośredni kontakt z naszymi włosami, więc warto o nie dbać. Jak to robić?

Szczotki i grzebienie

Szczotki i grzebienie to akcesoria do włosów z których korzystamy każdego dnia. Pozostają na nich włosy, brud oraz łupież. Leżąc na półce osiada na nich kurz, który z łatwością przenosimy na swoje włosy. W ramach higieny należy oczyszczać je z włosów po każdym czesaniu i myć w wodzie z dodatkiem mydła czy szamponu. Najbardziej praktyczne będą szczotki i grzebienie wykonane z silikonu czy plastiku. Bez problemu poradzimy sobie z ich wyczyszczeniem. Zadbane akcesoria posłużą nam na długi czas. Powyginane druty w szczotce czy połamane elementy grzebienia powinny skłonić nas do zakupu nowego akcesorium.

Gumki do włosów

Gumki do włosów to gadżet każdej osoby, która ma średnie bądź długie włosy. Z ich pomocą, w mig odmienimy naszą fryzurę. Ale na gumce często pozostają włosy. Te materiałowe szybko się brudzą i niszczą. Ostatnio modne są gumki silikonowe czy żelowe, które nie ciągną włosów i są bardzo praktyczne w utrzymaniu higieny. Wystarczy, że umyjemy je w wodzie z dodatkiem mydła. Nie zawierają metalowych elementów, więc nie będą szarpać naszych włosów. Stosując frotki z materiału, musimy pamiętać o ich praniu lub wymianie na nowe. One także się brudzą i zużywają, więc nie ma co trzymać gumek, których żywotność już dawno dobiegła końca.

Wałki i papiloty

Wałki i papiloty pozwalają uzyskać nam piękne loki i fale. Jeśli myślicie, że nie trzeba ich czyścić, jesteście w błędzie. Na wałkach pozostają nie tylko włosy ale przede wszystkim resztki kosmetyków stylizujących. Pianki, lotony czy kremy często są lepkie. Używanie nieumytych wałków jest zwyczajnie niehigieniczne. Nie zapominajmy wiec o ich umyciu, po każdym użyciu. Najlepiej wybierać wałki plastikowe czy silikonowe. Równie łatwo wyczyścimy także te z pianki czy gumy.

Prostownice i lokówki

akcesoriaProstownice i lokówki także wymagają czyszczenia. Warto przetrzeć je ściereczką przed i po każdym użyciu. Czynność należy wykonać wtedy, gdy sprzęt nie jest podłączony do prądu. W innym wypadku możemy tylko zniszczyć nasze przedmioty. Lokówki z końcówką przypominającą szczotkę, wyczyścimy przy pomocy małego grzebyka i szczoteczki do mycia.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: