W trosce o zdrową skórę

W trosce o zdrową skórę
Colin Maynard z Unsplash

Pielęgnacja skóry noworodka i małego dziecka bywa szczególnie trudna. Pomimo tego że na rynku dostępne są dedykowane preparaty i emolienty dla dzieci wielu rodziców ma problem z wyborem, a im problemów skórnych jest więcej, tym trudniej dobrać odpowiedni preparat do kąpieli. Emolienty dla niemowląt to rodzaj środków, których podstawowym zadaniem jest nawilżenie skóry. Poza tym dzięki właściwościom natłuszczającym sprawdzają się w leczeniu różnego rodzaju chorób takich jak na przykład atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Poprawiają stan naskórka, niwelują nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i swędzenia oraz koją stany zapalne. Dla wielu są więc jedynym skutecznym środkiem na poprawę kondycji skóry.

 

Najlepsze emolienty do mycia

 

Z założenia preparaty dostępne na https://eapteka.pl/mama-i-dziecko/pielegnacja-dziecka/emolienty zalecane są osobom z uszkodzonym naskórkiem. Taki stan sprawia, że naturalna bariera, która chroni przed utratą wody i innych cennych składników po prostu przestaje istnieć. Poza tym naskórek chroni również przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wszelkie uszkodzenia mogą więc wywoływać świąd czy też stan zapalny, który nieleczony może doprowadzić do poważnych chorób skóry. Dlatego właśnie osobom o wrażliwej skórze w codziennej pielęgnacji polecane są emolienty do kąpieli. Bardzo często stanowią one również składnik kremów oraz środków, które przyspieszają gojenie ran.

 

Jak działają emolienty dla noworodka?

Hipoalergiczne składniki, które najczęściej powstają z oleju z konopi, to bogactwo cennych dla nas kwasów omega 3 i 6. Poza tym uzupełnione są o cały szereg substancji, które mają chronić naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry. Emolienty bez parafiny zawierają więc substancje hydrofilowe oraz polimery, polialkohole oraz pochodne mocznika czy takie naturalne składniki jak wazelina lub lanolina. Doskonale zbilansowany skład pozwala stworzyć na skórze warstwę, która zabezpiecza naskórek przed utratą cennych składników – szczególnie wody raz działaniem czynników zewnętrznych. To szczególnie istotne jeśli chodzi o emolienty do kąpieli dla niemowląt, które są dedykowane najbardziej wymagającej skórze. Tego typu preparat pozostawia na niej gładki śliski film, który pomaga wchłaniać wilgoć z otoczenia a tym samym zapewnia jej stałe nawilżenie nie tylko podczas i po zabiegach pielęgnacyjnych. Najczęściej emolienty spotykamy w formie lotionu, maści oraz kremu.  

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: