Depilacja bikini – jak przeprowadzić ją w sposób higieniczny?

depilacja-bikini

Lato sprzyja odsłanianiu ciała. Depilacja bikini jest jednym z elementów higieny naszej skóry. Jak przeprowadzić ją w sposób higieniczny?

Depilacja bikini

Okolice intymne są niezwykle wrażliwe, dlatego wymagają odpowiedniego traktowania, także podczas depilacji. Nie trudno o podrażnienia skóry i jej nieestetyczny wygląd. Wystarczy wybrać właściwą metodę usuwania niechcianego owłosienia, aby bez skrępowania założyć ulubiony strój kąpielowy czy bieliznę.

Depilacja woskiem

Wosk to sprawdzony sposób na pozbycie się włosków, również tych, zlokalizowanych w okolicach intymnych. Zabieg z jego wykorzystaniem możemy samodzielnie wykonać w domu. Wystarczy, że zaopatrzymy się w wosk do depilacji, preparat do usuwania jego pozostałości oraz kosmetyki pielęgnujące do stosowania przed i po zabiegiem, Musimy oczyścić skórę przed depilacją. Włoski powinny mieć długość około 1 cm. Najlepiej sprawdzi się twardy wosk. Jego nakładanie zaczynam w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, po czym go zmieniamy. Paski zrywamy po stwardnieniu, usuwając przy tym owłosienie. Pamiętajmy o zachowaniu umiaru w ilości nakładanego produktu. Po depilacji skórę oczyszczamy i nakładamy kremem nawilżający, najlepiej z dodatkiem łagodzącego aloesu.

Golenie maszynką

Zastosowanie maszynki do golenia to najbardziej popularna metoda usuwania owłosienia. W tym celu należy użyć pianki lub żelu do golenia, który zapewni odpowiedni poślizg maszynce. Depilację najlepiej wykonywać pod prysznicem, ponieważ woda zmiękcza skórę. Na rynku dostępne są specjalne maszynki jednorazowe, dostosowane do miejsc intymnych. Możemy także użyć maszynki elektrycznej. Po takiej depilacji włoski odrastają zwykle po kilku dniach. Jest to jednak szybka metoda pozbycia się włosków. Musimy uważać, aby nie zaciąć się maszynką, pamiętając o wymianie ostrzy lub całego sprzętu na nowy.

Laserowa depilacja

Depilacji z użyciem lasera wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Efekty utrzymują się około kilku tygodniu, co jest zależne od naszej karnacji i koloru włosów. Niestety jest to dość kosztowna forma usuwania owłosienia. Z całą pewnością sprawdź się u pań, które wyjeżdżają do egzotycznych krajów na długi czas i nie chcą zaprzątać sobie głowy codzienną depilacją ciała. Laser pozostawia skórę gładką, bez ryzyka wrastania włosków w ciało, które występuje w przypadku golenia tradycyjną maszynką.

Depilacja brazylijskadepilacja

Brazylijska depilacja cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Mimo, ze jest bolesna, gwarantuje całkowicie gładką skórę miejsc intymnych. Wykonuje się ją przy użyciu pasty cukrowej bądź wosku. Zabieg jest niestety bolesny, ale za to daje niesamowite efekty w postaci nawet 2 – miesięcznego okresu bez owłosienia. Podczas jego wykonywania stosuje się drewniane szpatułki do nakładania wosku, co jest higieniczne i bezpieczne.

PODZIEL SIĘ: