8 przedmiotów, których nie powinieneś pożyczać innym ze względów higienicznych

szczoteczka

Higiena osobista to indywidualna sprawa każdego człowieka. Odpowiednia dbałość o nią wymaga specjalnych przedmiotów. Niektórych z nich nie powinniśmy nikomu pożyczać.

Szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów pozwala zadbać o higienę naszej jamy ustnej, w której znajdują się różne bakterie. Pożyczenie własnej szczoteczki niesie ze sobą ryzyko licznych chorób, m.in. zakażeń i próchnicy. Pamiętajmy o tym, jeśli nie chcemy otrzymać przykrej pamiątki.

Maszynka do golenia

Z pewnością niejednej kobiecie zdarzyło się pożyczyć maszynkę do golenia od ukochanego. Nie jest to jednak zachowanie godne do naśladowania. Podczas golenia możemy uszkodzić skórę i zarazić się wirusem HIV czy dostać zapalenia wątroby. Wcześniej użyta maszynka może być tępa, co spowoduje podrażnienie i uszkodzenie naszej skóry. Do tego dochodzą znajdujące się na niej bakterie. W przypadku jednorazowych maszynek należy jak sama nazwa wskazuje skorzystać z nich raz i wyrzucić do śmieci. Lepiej, żeby nie wpadły w cudze ręce.

Pędzle do makijażu

Pędzel do makijażu do niezbędny gadżet każdej kobiety. Nie każda z pań pamięta o tym, że nie należy go nikomu pożyczać. Niezbędne jest regularne czyszczenie pędzli, gdyż podczas makijażu przenosimy dzięki nim bakterie. Pożyczony pędzel może wywołać stan zapalny, podrażnienia skóry oraz uczulenia.

Dezodorant w sztyfcie lub kulce

Każdy z nas posiada własne pH skóry. Używając czyjś dezodorant psujemy je, niszcząc naszą ochronę. Bez problemu możemy pożyczyć tylko dezodorant w sprayu.

Przybory do włosów

wlosy

Szczotki, grzebienie, gumki i spinki do włosów są rzeczą osobistą. Takich przyborów nie możemy pożyczać ze względów higienicznych. Może się okazać, że czesząc włosy grzebieniem znajomej przeniesiemy na swoje pukle np. wszy.

Ręcznik

Posiadanie własnego ręcznika to sprawa bardzo ważna. Nie ważne czy jesteśmy w domu, na basenie czy siłowni, musimy dbać o higienę. Indywidualny ręcznik uchroni nas przed rożnymi chorobami, którymi możemy się zarazić pożyczając ten służący do wycierania ciała gadżet.

Gąbka lub myjka

Używając gąbki lub myjki dotykamy nasze ciało, zmywamy z niego wszelkie zanieczyszczenia. Pożyczając gąbkę narażamy siebie i innych na podrażnienia i choroby skóry. W żadnym wypadku nie należy tego robić, nawet w sytuacji podbramkowej.

Klapki pod prysznic

Klapki, które zakładamy pod prysznic czy podczas wizyty na basenie mają za zadnie chronić nasze stopy przed grzybicą i innymi nieprzyjemnymi chorobami stóp. Wybierając się w podróż, czy na letni wypad nad wodę zawsze pamiętajmy o własnych klapkach.

PODZIEL SIĘ: