Czyścimy pędzle do makijażu

pędzle do makijażu

Makijaży jest stałym punktem dnia wielu kobiet. Do jego wykonania używamy zazwyczaj pędzli. Niestety często zapominamy o ich regularnym czyszczeniu. Jak obchodzić się z ulubionymi akcesoriami do makijażu?

Pędzlem malowane

Tak jak znakomity obraz powstaje przy użyciu pędzli, tak samo wyczarujemy z ich pomocą perfekcyjny makijaż. Oczywiście do makijażu twarzy wykorzystujemy specjalnie dedykowane pędzle, które są bezpieczne dla naszej skóry. Takie przyrządy mają różną wielkość. Każdy pędzel odpowiada rodzajom kosmetyków oraz określonych części twarzy. Tym sposobem inne akcesorium sprawdzi się do nakładania cieni do powiek a inne do malowania ust. Pędzle małe czy duże, wykonane z naturalnego włosia czy też nie – wybór jest ogromny, wystarczy, że wybierzemy się do któreś z popularnych sieci drogerii.

Sztuka czyszczenia

Na pędzlach pozostają resztki kosmetyków, naszego naskórka, potu i przede wszystkim bakterie. Przenosimy je później na naszą skórę, co może powodować problemy z cerą a nawet zakażenia. Aby uniknąć takich nieprzyjemności i móc cieszyć się pięknym makijażem, należy dokładnie czyścić i dezynfekować pędzle. Nie ważne z jakiego włosia są wykonane, zawsze musimy pamiętać o takiej czynności. W grę wchodzi nie tylko sama higiena, ale przede wszystkim nasze zdrowie. Najtańszym sposobem pozbycia się wszelkich zanieczyszczeń z pędzli do makijażu jest woda z mydłem lub szamponem. Ten dla dzieci jest bardziej delikatny i nie uszkodzi naszego włosia, ale zwykłe mydło w płynie sprawdzi się równie dobrze. Mydło rozrabiamy w ciepłej wodzie i płuczemy pędzel tak, aby zamoczone było tylko jego włosie. W innym przypadku możemy rozkleić nasz przyrząd do makijażu. W sklepach kosmetycznych znajdziemy specjalne płyny do dezynfekcji akcesoriów do makijażu. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki nim pozbędziemy się bakterii.pędzle Tego typu preparaty doskonale sprawdzają się w salonach kosmetycznych, gdzie mamy styczność z dużą ilością klientek i tym samym zarazków. Po czyszczeniu pędzli musimy je wysuszyć, a właściwie rzec ujmując, pozostawić do wyschnięcia. Nigdy nie stawiamy pędzli pionowo, włosiem do góry, możemy zrobić to odwrotnie, bądź zwyczajnie zostawić je w pozycji leżącej. Przy codziennym użyciu, pędzle powinniśmy myć co drugi dzień. Nie przechowujmy ich w łazience, ponieważ w takim miejscu są narażone na wilgoć.

Pamiętajmy, że czyste pędzle to gwarancja nie tylko pięknego ale także bezpiecznego makijażu. Nie pożyczajmy nikomu swoich akcesoriów i dbajmy o nie jak najlepiej, Dzięki właściwej pielęgnacji posłużą nam na długi czas.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: