5 zasad, których powinnaś przestrzegać podczas menstruacji

kobieta

Menstruacja to czas, kiedy szczególnie powinnyśmy dbać o naszą higienę intymną. Właściwe jej utrzymanie zapewni poczucie komfortu w te trudne dla kobiety dni.

Odpowiednie zasady pozwolą uniknąć nieprzyjemnych infekcji oraz ochronią wrażliwe okolice intymne.

Podmywanie

W trakcie menstruacji należy pamiętać o częstym podmywaniu naszych okolic intymnych. Najlepiej wykonywać je po każdym użyciu środków higienicznych, takich jak podpaski czy tampony. Zapobiegnie to rozwojowi wszelkich bakterii i grzybów.

Zmiana środków higienicznych

Stosując podpaski czy tampony nie możemy zapomnieć o częstej ich zmianie. Podpaski powinno wymieniać się co 4 godziny, a tampony po ok. 6 godzinach. Odpowiedni rozmiar tych środków zapewni skuteczną ochronę przed przeciekaniem i da poczucie komfortu oraz wygody. Po każdym użyciu pamiętajmy o dokładnym umyciu rąk.

Prysznic zamiast kąpieli w wannie

Uwielbiamy gorące kąpiele w wannie pełnej piany. Podczas miesiączki taka przyjemność nie jest wskazana. Gorąca woda powoduje rozszerzanie naczyń krwionośny, co może doprowadzić do krwotoku. Biorąc prysznic wybierajmy letnią bądź ciepłą wodę.

Właściwa bielizna

Odpowiednia bielizna, wykonana z bawełny i innych naturalnych materiałów pozwoli skórze oddychać. Nie może być zbyt ciasna, ale musi być dopasowana tak, aby podpaska dobrze się na niej trzymała. Krój szortów i fig sprawdzi się idealnie podczas okresu. O stringach możemy w tym czasie zapomnieć.

kobieta

Płyn do higieny intymnej

Krwawienie menstruacyjne osłabia naturalną ochronę pochwy, co sprzyja powstawaniu drobnoustrojów i bakterii. Z pomocą przychodzą płyny, emulsje i żele do higieny intymnej. Takie produkty działają o wiele delikatniej niż zwykłe mydło i zawierają składniki regulujące odpowiedni poziom pH naszej skóry.

Dbanie o higienę podczas menstruacji sprawi, że nawet w tym okresie będziemy czuły się swobodnie i komfortowo. Okolice intymne są szczególnie wrażliwe, więc wymagają od nas specjalnej higieny i pielęgnacji.

PODZIEL SIĘ: