Akcesoria do demakijażu

płatki

Zmycie makijażu przed snem powinno być codziennym rytuałem każdej kobiety. Pojawia się pytanie, które akcesoria do demakijażu wybrać?

Rytuał demakijażu

Demakijaż to ważna czynność codziennej higieny, ponieważ skóra potrzebuje odpoczynku i oddechu. Wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijaż należy usunąć. Nawet jeśli bardzo późno wracamy do domu i nie mamy sił po całonocnej imprezie, zmycie makijażu powinno być naszym rytuałem. W tym celu używamy specjalnych akcesoriów i kosmetyków. Jakie akcesoria dostępne są w sklepach kosmetycznych?

Płatki kosmetyczne

Płatki kosmetyczne to najpopularniejsze środki higieniczne, używane do demakijażu. Płaskie, bawełniane płatki są delikatne. Nie podrażniają skóry i dobrze usuwają makijaż. Niektórzy producenci oferują płatki z dodatkiem aloesu czy innych wyciągów roślinnych. Kosztują niewiele i są lubiane przez panie. Z ich pomocą zmyjemy także lakier do paznokci.

Waciki

Waciki to najstarszy z prezentowanych przez nas akcesoriów do usuwania resztek makijażu. Są bawełniane, lekkie i delikatne. Jedynym minusem jest możliwość pozostawienia resztek wacika na rzęsach, dlatego trzeba ostrożnie zmywać tusz do rzęs.

Rękawica do demakijażu

Innowacyjnym rozwiązaniem do demakijażu jest rękawica. Rękawice wykonane z miękkich materiałów nie wymagają już użycia płynu micelarnego czy żelu. Wystarczy je zmoczyć i przetrzeć dokładnie twarz, by oczyścić ją z brudu i resztek makijażu. Tego typu akcesoria są praktyczne, jeśli jedziemy w podróż. Nie musimy zabierać ze sobą całego zestawu do demakijażu twarzy.

Gąbka

Specjalne gąbki silikonowe z wypustkami czy gąbki z naturalnych tworzyw również nadają się do demakijażu. Dokładnie oczyszczają cerę i dodatkowo masują skórę, poprawiając krążenie. Gąbki silikonowe są dostępne w przystępnych cenach, jednak za te naturalne, będziemy musieli zapłacić nieco więcej.

Szczoteczka do twarzy

demakijażTwarz oczyścimy także z pomocą specjalnej szczoteczki, manualnej lub elektrycznej. Szczoteczka to świetna inwestycja, jeśli oczekujemy dobrego, bardziej głębszego oczyszczania. Masuje skórę twarzy i dochodzi we wszystkie miejsca. Szczoteczką nie zmyjemy jednak makijażu oczu.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: