Akcesoria do codziennej higieny

higiena

Codzienna higiena wymaga użycia odpowiednich sprzętów. Właściwe akcesoria do mycia i oczyszczania naszego ciała, włosów i paznokci potrzebują odpowiedniego traktowania. Jak dbać o akcesoria higieniczne i czego nie może zabraknąć w naszej łazience?

Higiena nie jedno ma imię

Higiena dotyczy wszystkie części naszego ciała. Myjemy nie tylko twarz, ale całą powierzchnię naszej skóry. Niezwykle ważna jest także higiena intymna i pielęgnacja naszych włosów oraz paznokci. Aby właściwie zadbać o nasze ciało niezbędne są akcesoria, które w połączeniu z odpowiednimi kosmetykami pozwalają dobrze oczyścić ciało i sprawić, by wyglądało czysto i atrakcyjnie. Wszystkie przyrządy musimy odpowiednio przechowywać, wymieniać i czyścić.

Szczoteczka do zębów

Szczoteczka do zębów to ważny przyrząd, służący do higieny jamy ustnej. Używamy jej kilka razy dziennie, więc szybko traci swoje właściwości. Szczoteczkę wymieniamy co trzy miesiące, bądź częściej, jeśli mamy taką potrzebę. Rodzaj włosia dobieramy do wieku oraz własnych preferencji. Powyginane włosie czy też jego znaczący brak powinny skłonić nas do szybkiego zakupu nowej szczoteczki do zębów.

Szczotka i grzebień

Szczotka do włosów to także akcesorium, które należy czyścić. W zależności z jakiego tworzywa jest wykonana, takie środki używamy. Plastikowe grzebienie możemy swobodnie myć wodą z użyciem mydła czy też szamponu. Po każdym rozczesaniu włosów należy usunąć wszelkie włosy, tak aby szczotka czy grzebień pozostał czysty.

Gąbki

Gąbki do mycia ciała oraz myjki czy rękawice służą do oczyszczania skóry. Każdy domownik powinien posiadać swoją własną myjkę. Gąbki wymieniamy dość często, a po kąpieli pozwalamy im swobodnie wyschnąć. Na rynku dostępne są także gąbki do makijażu. Takie akcesoria są popularne wśród wizażystek. Specjalne gąbki w formie jajeczek moczy się przed nałożeniem podkładu i myje za każdym razem po aplikacji kosmetyku. Do mycia wykorzystuje się dedykowane płyny myjące.

Jednorazowe akcesoria

szczoteczka-do-zebow

Wśród jednorazowych akcesoriów do higieny wyróżniamy waciki, płatki kosmetyczne, chusteczki higieniczne oraz patyczki do czyszczenia uszu. Tego typu akcesoria możemy trzymać w plastikowych lub metalowych opakowaniach, z dala od wody. Bawełniane płatki czy waciki wyrzucamy od razu po użyciu. Chusteczki higieniczne przydają się w damskiej torebce oraz podczas podróży. Z powodzeniem zastąpią nam ręcznik czy papier toaletowy.

Ręcznik

Ręcznik jest niezbędny w naszej łazience. Wycieramy w niego ręce i całe ciało po kąpieli. Każdy domownik musi mieć swój własny ręcznik. Pierzemy je regularnie i wymieniamy na czyste ręczniki. W naszej łazience nie może zabraknąć także czystych ręczników dla gości.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: