HydroVag

Jak dbać o higienę osobistą?

Higiena osobista

Higiena osobista wpływa nie tylko na nasze codzienne funkcjonowanie i jakość życia, ale też na kontakty z innymi. Kto chciałby przebywać z osobą brudną czy wydzielającą podejrzany „zapaszek”? No właśnie. Jednak higiena osobista to nie tylko utrzymywanie w czystości skóry, zębów, włosów, paznokci, regularne zmiany ubrań, bielizny (oraz rzecz jasna ich pranie). Higiena ta obejmuje również troszczenie się o czystość najbliższego otoczenia, częste pranie (i wietrzenie) pościeli, sprzątanie mieszkania, samochodu. Elementem osobistej higieny jest również zachowywanie poprawnych relacji ze środowiskiem zewnętrznym (społeczeństwem) jak i swoim własnym – wewnętrznym (organizmem).

Niezbędna profilaktyka.

To ostatnie obejmuje stosowanie optymalnej diety, zapewnianie sobie czasu na aktywność fizyczną, na relaks i rozwój intelektualny a także na wykonywanie niezbędnych (co jakiś czas) badań profilaktycznych, celem wykluczenia chorób przewlekłych czy cywilizacyjnych. Dbanie o higienę w tradycyjnym tego słowa znaczeniu polega głównie na regularnym obmywaniu ciała (pod prysznicem czy w kąpieli), myciu rąk (za każdym razem kiedy to konieczne) oraz okolic intymnych (co najmniej 2 razy dziennie), regularnym podcinaniu paznokci, włosów, dbaniu o stopy oraz stosowaniu różnego rodzaju specyfików antybakteryjnych czy odświeżających (zwłaszcza, jeśli spędzamy dużo czasu poza domem, w miejscach publicznych).

Utrzymanie ciała w czystości.

Wspomniane dbanie o stopy obejmuje oczywiście również profilaktykę przeciwgrzybiczą. Osobnym tematem jest higiena okolic intymnych, warto podkreślić, że wymaga ona zaangażowania niezależnie od płci czy wieku. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą być bowiem narażeni na różnego rodzaju infekcje. Ponad to – społeczna dezaprobata dla osobników lekceważących zasady higieny osobistej jest współcześnie wyraźna (i doskonale zrozumiała – każdy ma bowiem dostęp do podstawowych środków służących utrzymywaniu ciała w czystości).

TAGI: Dbanie o stopy, profilaktyka przeciwgrzybiczna, kobiety, mężczyźni, kąpiel, badania profilaktyczne, okolice intymne.

Podobne artykuły »

Dodaj komentarz

Google+ »

Polecane produkty »

ZadbajOSiebie.pl »

Pragniesz pozbyć się mankamentów swojej urody w postaci blizn, pierwszych zmarszczek, opadającego ow [...]

Cery problemowe należy szczególnie starannie chronić przed słońcem. Najlepiej stosować dermokosmetyk [...]

Lato powoduje, że chcemy wyglądać młodziej oraz bardziej świeżo. O ile jednak na zrzucenie zbędnych [...]

KLINIKI ZIEMLEWSKI to miejsca stworzone z myślą o tych, którzy oczekują profesjonalnych i skutecznyc [...]

Skóra naczyniowa, wrażliwa i ze skłonnością do zmian alergicznych starzeje się szybciej niż normalna [...]

  • Mycie zębów
  • Jak dbać o gadżety erotyczne, by nie stały się źródłem infekcji intymnej?
  • higiena a zdrowie
  • Gąbka, miękkie siedlisko bakterii
  • Co to jest zespół szoku toksycznego?
  • Jak prawidowo utrzymywac higienę osobistą?
  • Higiena osobista
  • higiena