prOVag® kapsułki

provag kapsułki

U zdrowych kobiet 97% wszystkich mikroorganizmów zasiedlających pochwę stanowią bakterie  kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które zapobiegają infekcjom intymnym. Niestety, czasem wskutek przyjmowania antybiotyków, stosowania antykoncepcji hormonalnej, stresu, wkroczenia w wiek okołomenopauzalny, populacja „dobrych” bakterii kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu.  W celu naturalnego wzmocnienia równowagi i mikroflory pochwy zaleca się przyjmowanie doustnych probiotyków takich jak kapsułki prOVag®, które zapewniają długotrwałą ochronę przed infekcjami miejsc intymnych.

Najlepiej przebadanym na rynku polskim i najlepiej dopasowanym do mikroflory Polek probiotykiem ginekologicznym, który pozwala długotrwale odbudować i wzmocnić naturalną mikroflorę układu pokarmowego i moczowo-płciowego jest prOVag®. Kapsułki prOVag® zawierają unikalną kompozycję 3 opatentowanych szczepów bakterii probiotycznych opracowaną przez naukowców z Katedry Mikrobiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Posiadają pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Po zażyciu szczepy bakterii kwasu mlekowego zostają uwolnione w przewodzie pokarmowym, zasiedlają przewód pokarmowy i układ rozrodczy, gdzie wzmacniają i pomagają odbudować naturalną mikroflorę. Szczepy działają antagonistycznie do grzybów i bakterii chorobotwórczych, wywołujących infekcje układu moczowo-płciowego. Ponadto obniżają pH, redukują dyskomfort w okolicach intymnych, poprawiają komfort życia,  także trawienny i pasaż jelitowy.

Przeprowadzone badania potwierdzają, iż szczepy bakterii kwasu mlekowego wykorzystane w kapsułkach prOVag® są oporne na niskie pH panujące  żołądku oraz sole żółci. W związku z tym mogą one dotrzeć do pochwy i poprawić w niej stosunki mikrobiologiczne.  Ponadto szczepy bakterii zawarte w kapsułkach prOVag® wytwarzają substancje wykazujące aktywność wobec patogenów odpowiedzialnych za stany zapalne pochwy  takich jak Gardnerella vaginalis, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae, Candida albicans, Escherichia coli.

Zaleca się profilaktyczne stosowanie kapsułek prOVag® w celu uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego oraz utrzymania fizjologicznego, kwaśnego  pH, zwłaszcza przy nawrotach infekcji intymnych, w podróży, antybiotykoterapii w okresie ciąży i menopauzy.  Probiotyk ten może okazać się także pomocny w sytuacjach, w których może dojść do zaburzenia naturalnej równowagi mikrobiologicznej i zmian odczynu pochwy.

prOVag kapsułki

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: