Podpaski czy tampony?

Podpaski czy tampony

Menstruacja to czas, kiedy kobieta odczuwa ogromny dyskomfort. Krawieniu miesiączkowemu często towarzyszy ból, który staramy się uśmierzyć tabletkami przeciwbólowymi. Do tego dochodzi jeszcze dyskomfort i niepewność związana z tym, czy na naszym ubraniu nie pojawią się czerwone plamy. Wiele z nas staje przed dylematem – podpaski czy tampony? Który z tych środków higienicznych lepiej się sprawdzi podczas miesiączki.

Podpaski są wygodniejsze w stosowaniu

Zakładanie podpaski nie wymaga żadnej filozofii. Wystarczy odkleić papier zabezpieczający i przykleić podpaskę do szerszych majtek. Aplikacja tamponu wymaga większej wprawy i znajomości swojego ciała. Wiele młodych dziewczyn nie wie, jak głęboko powinno umiejscowić tampon, aby ten nie wypadał i nie powodował dyskomfortu.

Podpaski sprawdzą się w przypadku dziewic

Jeśli jesteś dziewicą, to umieszczanie tamponu może utrudniać błona dziewicza. Wprawdzie jest ona na tyle elastyczna, że w większości przypadków aplikacja tamponu nie stanowi żadnego problemu, ale czasem bywa niestandardowa, grubsza etc.

Podpaski nie stwarzają ryzyka wstrząsu toksycznego

Bardzo rzadko, ale zdarza się, że przy stosowaniu tamponów dochodzi do wstrząsu toksycznego. Dzieje się tak, gdy zapominamy o regularnej wymianie tego akcesorium higienicznego. Tampon, który pozostaje za długo w pochwie, może stwarzać dogodne warunki do namnażania potencjalnych patogenów, w tym gronkowca złocistego. Przy podpasce krew ze złuszczonym endometrium wypływa na zewnątrz. Gdy ta jest brudna i wymaga wymiany, pojawia się przykry zapach, którego nie wyczuwamy w przypadku tamponu, przez co łatwiej jest nam zachować higienę.

Tampony nie odznaczają się nawet przy obcisłych spodniach

Tampony można nosić bez obaw, nawet gdy przywykłaś do zakładania obcisłych ubrań, w tym rurek. Nic bowiem się nie odznacza. Grubsza podpaska może natomiast zarysować się na wysokości kroku.

Dzięki tamponom można pływać w basenie

Z podpaską nie popływasz w basenie czy jeziorze. Zakładając tampon, możesz korzystać z uroków wakacji, nawet gdy w trakcie wycieczki nad morze dopadnie cię okres. Jest to przeogromna zaleta, ale też zagrożenie. Pływając z tamponem podczas okresu, musimy pamiętać, aby po wyjściu z wody od razu go wyrzucić i wymienić na czysty. Przestrzeganie higieny jest w tym przypadku niezwykle ważne, ponieważ podczas menstruacji wzrasta ryzyko rozwoju infekcji intymnych.

PODZIEL SIĘ: