Piękna w trzech krokach

piękna w trzech krokach

Każda z nas chce być piękna. Twierdzimy, że kobiety z natury są ładne, tylko nie wszystkie wystarczająco dbają o siebie. Najwyższy czas to zmienić, dlatego podpowiadamy jak być piękna w trzech krokach.

Piękna zawsze i wszędzie

Rozświetlona cera, bez żadnych przebarwień, zmarszczek i wyprysków to dla wielu kobiet marzenie. Nie każda z nas może pochwalić się piękną skórą i idealną sylwetką. Nie ma ludzi idealnych, ale nikt nie powiedział, że natury nie można wspomóc. I nie chodzi tu o operacje plastyczne, ale bezinwazyjne metody, które pozwolą podkreślić ukryte w głębi piękno. Wystarczą zaledwie trzy kroki, by zadbać o siebie i dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu.

Czysta i zadbana cera

Podstawą zadbanej cery jest dobór właściwych kosmetyków. Często kobiety stosują preparaty nieodpowiednie produkty, do wieku czy rodzaju skóry. To skutkuje wieloma zmianami i zniszczeniami. Niezwykle ważne jest nawilżenie, nawet przy tłustej czy problematycznej cerze, o czym panie często zapominają. Makijaż każdego dnia należy zmyć wieczorem, by cera mogła odpocząć przez noc. Nie można zapominać o nałożeniu na twarz kremu nawilżającego, dobranego do wszystkich potrzeb naszej skóry. Zadbana cera to klucz do piękna i zwiększenia trwałości naszego makijażu. Tego kroku nie możemy pominąć.

Zdrowe włosy

Zadbana powinna być także fryzura. Nie ma nic gorszego, niż tłuste włosy lub suche pasma, które nie chcą się układać. Włosom musimy zafundować właściwe nawilżenie i odżywienie. Stosowanie samego szamponu nie wystarczy. Przyda się odżywka i maska oraz kosmetyk zabezpieczający, jeśli suszymy włosy suszarką czy stosujemy lokówkę lub prostownicę. Wszelkie zabiegi niszczą nasze pasma, dlatego wybierajmy kosmetyki o najbardziej naturalnym składzie, które nie wysuszą inie zniszczą naszej fryzury. Pamiętajmy także o regularnych wizytach u fryzjera, nawet, jeśli zapuszczamy włosy.

Odpowiednia dieta

zadbana ceraWygląd zewnętrzny to nie wszystko, jeśli nie dbamy o wnętrze. Dieta jest podstawą zdrowego stylu życia i pięknego wyglądu. Bogata w mikroelementy i składniki odżywcze sprawia, że czujemy się dobrze i tak też wyglądamy. Jedzenie owoców i warzyw oraz picie dużej ilości wody wyjdzie nam tylko na dobre. Porzućmy więc fast foody i inne śmieciowe jedzenie. To najlepsza inwestycja w zdrowie oraz piękno.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: