Manicure krok po kroku

manicure krok po kroku

Zadbane paznokcie to podstawa pięknego wyglądu dłoni. Manicure krok po kroku pozwoli właściwie zadbać o paznokcie i cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem.

Manicure

Nie tylko u kosmetyczki możemy wykonać manicure. Popularny zabieg na dłonie, z powodzeniem zrobimy w domowym zaciszu. Paznokcie wymagają tego, by je odpowiednio potraktować, Wtedy odwdzięczą się nam pięknym wyglądem. To także kwestia higieny, Czyste i zadbane paznokcie to nasza najlepsza wizytówka. Najwyższa pora zamienić się w kosmetyczkę i poświęcić chwilę czasu na pielęgnację paznokci. Manicure krok po kroku nie jest trudny. Pozwoli szybko i sprawnie poprawić stan naszych dłoni.

Przygotowanie płytki paznokcia

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. W tym celu należy zmyć z płytki lakier do paznokci, przy pomocy zmywacza bezacetonowego. Lakier zmywamy używając wacików lub płatków kosmetycznych. Następnie pilniczkiem nadajemy kształt paznokciom. Przy małych dłoniach i krótkich palcach sprawdzą się migdały, które wydłużą nieco paznokcie. Na długich palcach, najlepiej będzie prezentować się prostokątny, delikatnie zaokrąglony kształt. Paznokcie piłujemy wykonując ruch w jedną stronę. Najlepsze są pilniki szklane, które są droższe od tych papierowych czy metalowych. Nie zniszczą naturalnej płytki paznokcia.

Polerowanie paznokci

Płytka paznokcia powinna być gładka i matowa, dzięki czemu lepiej przyjmie lakier czy odżywkę. W sklepach kosmetycznych znajdziemy specjalne polerki do paznokci, o różnej grubości. Tego typu akcesorium polerujmy płytkę, wykonując posuwiste ruchy. Polerka nie może uszkodzić paznokci, ma je tylko wygładzić i przygotować do kolejnego etapu.

Kąpiel dłoni

Namoczenie dłoni sprawi, że skórki zmiękną, co ułatwi ich sprawne usunięcie. Do miski z ciepłą wodą dodajmy odrobinę żelu pod prysznic lub mydła oraz soku z cytryny. Chwila kąpieli wystarczy, by nasze dłonie były gotowe do usuwania skórek.

Usuwanie skórek

Namoczone skórki powinny ułatwić nam pracę. Usuwamy je za pomocą drewnianego patyczka, podważając je. Przed tą czynnością możemy nałożyć na skórki odrobinę oliwy czy preparatu do ich usuwania. Podważone skórki wycinamy delikatnie cążkami.

Malowanie paznokci

paznokciePo usunięciu skórek i osuszeniu dłoni, możemy rozpocząć malowanie paznokci. Na płytkę nakładamy odżywkę lub bazę, jeśli zamierzamy pomalować paznokcie kolorową emalią. Podczas malowania wykonujemy trzy ruchy. Malowanie zaczynamy od środka, a następnie pociągnięcia pędzelka z prawej i lewej strony płytki. Wszelkie ślady lakieru na skórze wokół paznokci usuwamy za pomocą flamastra lub patyczka kosmetycznego, zamoczonego w zmywaczu.

Masaż dłoni

Po wyschnięciu lakieru warto wykonać masaż dłoni. Zapewni nam niesamowity relaks i wykończy cały zabieg pielęgnacyjny. Do masażu używamy balsamu lub kremu do rąk. Delikatnie masujemy dłonie oraz palce. Gwarantujemy, że tak wykonany manicure zachwyci każdego.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: