Jak zachować higienę podczas upałów?

higiena-upal

O higienę musimy dbać bez względu na panującą pogodę. Jak zachować świeżość i czystość podczas upałów?

W gorące dni częściej się pocimy. Pragniemy zawsze i wszędzie wyglądać świeżo i czuć się komfortowo. Wystarczy kilka porad, aby nawet w najgorszy upał zachować pełną higienę.

 

Chusteczki nawilżające

Nawilżające chusteczki znakomicie sprawdzą się podczas upałów. Nie zawsze mamy łatwy dostęp do wody. Na wycieczkach czy w środkach transportu takie rozwiązanie będzie idealne. Chusteczki zmieszczą się do każdej torebki czy plecaka i posłużą w każdej chwili.

Antyperspirant

Nasze ciało podczas upałów wydziela więcej potu niż w chłodne dni. Aby temu zapobiec stosujmy antyperspiranty, które hamują ten proces. Uchronią nas przed nieestetycznymi planami i przykrym zapachem. Warto więc mieć antyperspirant zawsze przy sobie.

Bawełniana bielizna

Okolice intymne są bardzo wrażliwe, a latem wyjątkowo narażone na wszelkie infekcje. W takim okresie najlepiej stosować bawełniana bieliznę. Naturalne tkaniny pozwolą skórze oddychać. Nie spowodują otarć i odparzeń. Pamiętajmy także o zmianie bielizny i stosowaniu wkładek higienicznych, które zapewnią dodatkową ochronę przed bakteriami.

Chłodny prysznic

prysznic

Chłodna woda to niezwykła przyjemność dla skóry. W okresie letnim zamieńmy długie kąpiele w wannie na orzeźwiający prysznic. Aby wzmocnić efekt, warto zastosować cytrusowe żele myjące oraz kosmetyki chłodzące, np. z dodatkiem mięty.

Dezodorant do stóp

Stopy także wymagają odpowiedniej higieny. Nawet częste ich mycie może nie uchronić przed nadmiernym ich poceniem. W tym celu warto zastosować dezodorant do stóp. Taki produkt zapewnia nie tylko przyjemny zapach ale przede wszystkim ochronę antybakteryjną. Będziemy więc mogli cieszyć się świeżością i komfortem, nawet podczas upalnych dni.

Dbajmy o swoją higienę każdego dnia. Podczas upałów stosujmy sprawdzone sposoby, które zapewnią nam czystość i świeżość całego ciała.

PODZIEL SIĘ: