Higiena stóp

higiena stóp

Pora wiosenno-letnia to najlepszy czas, by zadbać o stopy. Coraz chętniej będziemy zakładać sandały czy klapki, więc higiena stóp to podstawa, by prezentować się atrakcyjnie.

Higiena stóp czyli jak zadbać o piękny wygląd

Higiena obejmuje całe nasze ciało. W zimie zakładamy na stopy grube skarpety, rajstopy i kozaki. Skóra nie przepada za tą porą roku. Brak odpowiedniego przepływu powietrza, niskie temperatury oraz suche powietrze nie sprzyjają pięknej prezentacji stóp. Higiena tej części ciała pozwala na utrzymanie czystej i gładkiej skóry. O stopy powinniśmy dbać tak samo jak o głowę czy dłonie.

Peeling stóp

Peeling stóp to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Po zimie nasza skóra zwykle jest sucha i szorstka. Na piętach może być dodatkowo zgrubiona. Peeling zmiękczy skórę i pozwoli usunąć obumarły naskórek. Do stóp możemy wykorzystać zarówno naturalne peelingi domowe, np. z kawy czy cukru lub gotowe produkty drogeryjne. W celu uzyskania lepszego efektu sięgnijmy po scrub, czyli zdecydowanie mocniejszy peeling.

Pumeks do zadań specjalnych

W usunięciu grubego naskórka pomoże pumeks. Zwykły pumeks sprawdzi się doskonale. Ale jego lepszym odpowiednikiem będzie pumeks elektryczny. Tego typu sprzęt jest coraz bardziej popularny na rynku kosmetycznych. Nawet w popularnych sieciówkach może zakupić specjalne pumeksy do stóp. Wymienne głowice pozwalają na delikatny zabieg, niczym w salonie kosmetycznym. Specjalistyczne narzędzie to oszczędność czasu i pieniędzy, w rezultacie czego otrzymamy gładkie i piękne stopy.

Pedicure w domowym zaciszu

stopyPo zabiegach pielęgnacyjnych takich jak wygładzenie skóry, czas na zajęcie się paznokciami. Nasze stopy muszą się pięknie prezentować w odsłaniających palce i pięty butach, dlatego należy zadbać o płytkę paznokci. Najlepiej wyrównać ich długość przy pomocy pilnika lub obcinaczy do paznokci. Skórki usuwamy patyczkiem i specjalnym przyrządem. Po tych czynnościach warto nałożyć na skórki olejek a na płytkę odżywkę wzmacniającą do paznokci. Po jej wyschnięciu śmiało możemy pomalować paznokcie u stóp na modny kolor. Na zakończenie warto wmasować w stopy krem, który je nawilży i odżywi.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: