Gdy dziecko nie chce dbać o higienę…

dziecko

Nasze maluchy nie zawsze wystarczająco dbają o higienę, która jest tak ważnym elementem zdrowego życia. Kilka sposobów pozwoli na zachęcenie dziecka do dbania o swoją czystość.

Nauka poprzez zabawę

Dobre nawyki warto wprowadzić poprzez zabawę. Taka forma zasad higieny na pewno zachęci każdego malucha do ich stosowania. Kolorowe książeczki czy piosenki na temat mycia ubarwią codzienne czynności, zamieniając je w zdrowe nawyki. Nasz maluch łatwiej przyswoi taka wiedzę, a mycie zębów czy kąpiel stanie się czystą przyjemnością.

Kolorowa szczoteczka

Akcesoria do mycia zębów wcale nie muszą być nudne. Producenci szczoteczek oferują specjalne produkty dla dzieci. Kolorowa szczoteczka, ozdobiona ulubionymi bohaterami zachęci do jej codziennego używania. Kiedy nasza pociecha nie chce myć zębów, warto pomyśleć o zakupie szczoteczki elektrycznej. Taki gadżet dokładnie wyszczotkuje zęby i stanie się ciekawą alternatywą dla tradycyjnej i zwykłej szczoteczki.

Magiczna piana

Gdy kąpiel w wannie to dla dziecka zło konieczne, sprawdzą się wszelkiego rodzaju produkty, które zamienią pianę w tęczową wodną krainę. Specjalne pianki barwiące dadzą możliwość zabawy w wannie oraz zastąpią zwykły żel czy płyn do kąpieli. Zmywalne pisaki do ciała zamienią kąpiel w ciekawe przeżycie.Musujące kule dadzą zaś niezwykły efekt w połączeniu z wodą, a ich oryginalne kolory pobudzą wyobraźnię. Z takimi produktami dziecko chętnie podda się kąpieli.

Dziecięce gadżetykaczki

Utrzymanie higieny to ważna sprawa. Aby maluch pamiętał o takich czynnościach jak mycie zębów czy całego ciała potrzebne są odpowiednie gadżety. Kolorowy ręcznik na osobnym wieszaku czy własna półka w łazience będzie przypominać o codziennej toalecie. Do tego szlafrok oraz zabawki do kąpieli i już kąpanie nie będzie kojarzone z czymś strasznym. Indywidualne gadżety sprawią, że dziecko podejdzie do utrzymania higieny poważnie.

Naśladowanie

Dzieci przejmują wiele nawyków od rodziców. Naśladują ich zachowanie od najmłodszych lat. Warto to wykorzystać i razem z dzieckiem myć np. zęby. Taka czynność wykonywana wspólnie nie tylko umili czas, ale pokaże, że w każdym wieku należy dbać o odpowiednią czystość.

PODZIEL SIĘ: