Dlaczego warto stosować nici dentystyczne?

nici-dentystyczne

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna. W jej prawidłowym utrzymaniu pomagają także nici dentystyczne. Dlaczego warto je stosować?

Wiele osób zapomina o stosowaniu nici dentystycznych w codziennej higienie jamy ustnej. W trosce o zdrowie powinniśmy zwrócić uwagę na korzyści płynące z tego dentystycznego gadżetu.

Ochrona przed próchnicą

Próchnica to najczęściej występująca choroba zębów i dziąseł. Wiąże się z licznymi bakteriami i osłabieniem szkliwa, co prowadzi do licznych ubytków. Istotną rolę odgrywają przestrzenie między-zębowe. Odpowiednie nitkowanie pozwala na dokładnie oczyszczenie tych trudno dostępnych dla szczoteczki miejsc. Nici dentystyczne usuwają szkodliwe bakterie i płytkę nazębną. Codzienne czyszczenie pomoże utrzymać zdrowe zęby i piękny uśmiech na wiele długich lat.

Zapobieganie paradontozie

Utrata zębów to dla wielu estetyczny i wstydliwy problem. Przed paradontozą uchroni nas regularne używanie nici dentystycznej. Sama szczoteczka nigdy nie będzie tak skuteczna jak nitkowanie. Aby uniknąć zaczerwienienia dziąseł i późniejszego wypadania zębów warto zaopatrzyć się w nić dentystyczną.

Chwila dla zdrowia jamy ustnejsmile

Osoby często nie wiedzą jak używać nici dentystycznych. Prawidłowe nitkowanie nie wymaga jednak specjalnych umiejętności i dużego nakładu czasu. Wystarczy 40-centymetrowa nić, którą należy owinąć między palcami wskazującymi. Następnie trzeba poruszać nią w przód i w tył, pomiędzy przestrzeniami zębów, pamiętając aby do następnych zębów używać nowego fragmentu nici.

Nasze zęby na pewno będą zdrowe i w pełni ochronione przed chorobami, jeśli będziemy stosować nici dentystyczne. Czasem niewiele trzeba, aby zachować piękny i lśniący uśmiech. Warto więc stosować nici każdego dnia, dbając o prawidłową higienę jamy ustnej.

PODZIEL SIĘ: