Wrastające włoski po depilacji – jak temu zaradzić?

wrastające włoski

Problem wrastających włosków dotyczy wielu kobiet. Pragnąc czuć się kobieco i pięknie, nie możemy patrzeć dłużej na wrastające włoski po depilacji, dlatego mamy skuteczne sposoby, jak temu zaradzić!

Efekt po depilacji

Depilujemy ciało, by było gładkie i atrakcyjne. Dla wielu kobiet, to także kwestia higieny i poczucia komfortu oraz estetyki. Po depilacji, odrastające włoski mogą wrastać w skórę, co nie prezentuje się zbyt dobrze. Najczęściej obserwujemy problem w okolicach bikini i na nogach. To właśnie tam wrastające włoski burzą marzenie o gładkiej skórze. A my sięgamy po niezliczone sposoby, by się ich pozbyć. Dziś przedstawiamy sprawdzone metody na uporczywe owłosienie.

Pasta z aspiryny

Jedną z metod jest pasta z aspiryny. Kilka rozgniecionych tabletek należy rozpuścić w odrobinie wody i następnie nałożyć na problematyczne miejsca. Aspiryna zawiera kwas salicylowy, który działa przeciwzapalnie. Oczyści skórę, sprawiając, że nasz problem szybko z niej zniknie.

Roztwór z soli

Roztwór przygotowany z soli kuchennej także pomoże na wrastające po depilacji włoski. Pół łyżeczki soli wystarczy rozpuścić w szklance wody. Tak powstały roztwór nakładamy na ciało. Może spłukać go dopiero rano. Sól odpowiednio oczyści skórę i zatkane pory.

Peeling cukrowy

Peeling cukrowy to doskonała metoda na zapobieganie wrastających włosków. Cukier połączony z oliwą z oliwek da nam domowy peeling, którym wykonamy masaż skóry. Dokładnie usunie obumarły naskórek i wygładzi nasze ciało, dodatkowo je ujędrniając. Jeśli nie chcemy sami robić peelingu, kosmetyki tego typu z powodzeniem znajdziemy w każdej drogerii.

Miodowa maseczka

wrastające włoski po depilacjiMiód sprawdza się nie tylko w kuchni, Cudownie działa na skórę, szczególnie podrażnioną i zaczerwienioną. Złagodzi stan zapalny skóry, jeśli zaaplikujemy go na ciało i spłuczemy po kilkunastu minutach ciepłą wodą. Po takiej maseczce odczujemy niezwykłą ulgę i szybko zapomnimy o pieczeniu.

Po każdym typie depilacji może pojawić się problem wrastających włosków. Ważne, by regularnie złuszczać martwy naskórek i stosować balsamy nawilżające skórę. Po depilacji, warto stosować kosmetyki opóźniające wzrost włosków i osłabiające ich strukturę. Dbanie o swoje ciało to gwarancja dobrego wyglądu, dlatego nie zapominajmy o niezbędnych zabiegach kosmetycznych i pielęgnacyjnych.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: