Sposoby na proste włosy bez użycia prostownicy

proste włosy

Wszelkie zabiegi na włosy z wykorzystaniem wysokiej temperatury nie służą naszej fryzurze. Po dłuższym czasie, prostowane włosy stają się suche, matowe i łamliwe. Mamy jednak rozwiązanie – sposoby na proste włosy bez użycia prostownicy. Jak to możliwe? Sprawdźcie same!

Proste włosy – to proste!

Posiadaczki kręconych pukli marzą o prostych włosach. Naturę zawsze można poprawić, za pomocą odpowiedniego sprzętu i produktów. Dzięki dużym możliwościom możemy szybko zmienić wygląd swojej fryzury, także strukturę włosów. Teraz to proste i wygodne. Dedykowanym sprzętem jest prostownica, ale jak wiemy, wysoka temperatura w połączeniu z regularnym prostowaniem nie sprzyja włosom, nawet jeśli będziemy zabezpieczać je specjalnymi produktami. Nie musimy sięgać po prostownicę, ponieważ istnieją inne sposoby, dzięki którym uzyskamy proste włosy.

Silikony

Raczej unikamy silikonów, bo obciążają włosy i nie wszystkim służą. Jednak silikon może dobrze wygładzić nasze pasma. Dodatkowo ułatwi ich rozczesywanie. Silikony obciążą fryzurę, prostując włosy. Najlepiej wykorzystać maskę z takimi związkami. Warto także zaaplikować na pasma odrobinę jedwabiu, dokładnie je rozczesać i wysuszyć przy pomocy suszarki i szczotki.

Żelatyna

Żelatyna to spożywczy produkt, który znajdziemy w domowej kuchni. Wykorzystamy go także do prostowania, a dokładniej mówiąc, laminowania włosów. Staną się gładkie i przestaną się puszyć. Żelatyna doda włosom protein, więc będą prezentowały się na piękniejsze i zdrowsze.

Mąka ziemniaczana

Być może większość z pań w ogóle nie wpadłaby, by wykorzystać na włosy mąkę ziemniaczaną. Podstawowy produkt kuchenny zawiera polisaharydy, które są świetnym budulcem. Odrobinę produktu warto dodać do maski lub odżywki, którą spłukujemy. Włosy odzyskają gładkość i blask.

Suszenie na szczotce

włosySuszenie na szczotce to o wiele zdrowsze rozwiązanie dla włosów, niż użycie prostownicy. Nie dotykamy pasm, a nawiew powietrza możemy ustawić tak, by nie zniszczyć swoich pasm. Technikę stosują fryzjerzy, uzyskując tym samym gładkie włosy, gotowe do dalszej stylizacji. Suszenie zajmie nam więcej czasu niż prostowanie, ale efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Przed zabiegiem warto nałożyć na włosy kosmetyk zabezpieczający lub wygładzający.

Katarzyna Antos

PODZIEL SIĘ: