Higiena intymna mężczyzn

higiena

Utrzymywanie higieny to jedno z podstawowych zdrowotnych (i estetycznych) zadań, jakie musimy wykonywać codziennie. Nie ma od tej reguły żadnych wyjątków. Zwłaszcza jeśli chodzi o okolice intymne. Czystość tych części ciała stanowi swoisty „kanon pielęgnacyjny” zarówno wśród pań, jak i panów. I choć stereotyp „prawdziwego macho” może kojarzyć zbytnią dbałość o higienę ze zniewieścieniem, warto zapamiętać, że nie ma czegoś takiego jak zbyt duża troska o czystość (no, chyba że w skrajnych, obsesyjno – kompulsywnych przypadkach).

Redukcja potu-neutralizowanie zapachów.

Higiena okolic intymnych w przypadku mężczyzn musi być przede wszystkim ukierunkowana na większe neutralizowanie zapachów i redukcję potu niż u kobiet. Panowie obficiej pocą się bowiem w pachwinach, a ich owłosienie łonowe jest zwykle bardzo gęste – to w nich gromadzi się większość wydzielin charakterystycznych dla okolic genitalnych. Higiena intymna powinna więc prowadzić do dokładnego usunięcia z tych rejonów resztek moczu, spermy, łoju czy flory bakteryjnej. Powodują one nie tylko, że genitalia (delikatnie mówiąc) nieciekawie pachną, ale mogą również zwiększać ryzyko infekcji.

Higiena okolic intymnych.

A jak dbać o czystość okolic intymnych? Warto do tego celu stosować specjalnie przygotowane preparaty myjące. Zwykłe mydło nie nadaje się chociażby dlatego, że wysusza skórę i narusza naturalne jej pH. Z kolei żele do higieny intymnej (dostępne oczywiście w wersjach dla panów) pomagają utrzymać prawidłowe nawilżenie, regenerować skórę oraz skutecznie eliminować ryzyko infekcji bakteryjnych. Dokładność jest w przypadku dbania o czystość bardzo istotna. Podobnie jak systematyczność. Co najmniej dwa razy dziennie panowie powinni oczyszczać zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne narządy płciowe.

TAGI: Higiena okolic intymnych, pachwiny, mocz, łój, flora bakteryjna, sperma, pH,

PODZIEL SIĘ: